W dniu 25.04.2017 r. dzieci z grupy Biedronki i Misie gościły w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie i oglądały wyjątkową wystawę "Poczuj sztukę” oraz Pracownię Orange. Jest to pierwsza w Polsce nowoczesna wystawa sensoryczna przygotowana z myślą o dzieciach, młodzieży i osobach niepełnosprawnych, w szczególności niewidomych. Wystawa uczy i bawi, ćwiczy pamięć i koncentrację poprzez zmysłowe doświadczenie sztuki. Tematem przewodnim jest odkrywanie ornamentyki w kulturze ludowej Lasowiaków. Multimedialną przestrzeń wystawy tworzy osiem interaktywnych eksponatów. Każdy z nich wprowadza w inny świat doznań: Zobacz niewidzialne – porozmawiaj za pomocą ruchomych punktów, Muśnij wiatr – odczuj kształt, jaki rysuje powietrze, Dotknij dźwięku – poczuj go na dłoni, Przepisz – pobudź siły twórcze i stwórz wspólne dzieło, Powąchaj kolor – skojarz zapach z fakturą materiału,Poczuj cień – narysuj coś czego nie widać, Wsłuchaj się w ruch –rozpoznaj dźwięki. W pracowni Orange dzieci mogły zobaczyć ciekawe pozycje ksiązkowe dla dzieci, posłuchać bajek na tablecie. Serdecznie dziękujemy p. dyr. M. Sońskiej za możliwość pobytu w MBP w Łańcuie, mamie Jeremiasza p. Katarzynie Gwizdała oraz p. Małgorzacie Szpunar za ciekawe i pouczajace spotkanie.
Aktualności
Wycieczka do MBP w Łańcucie
Spotkanie z Rodzicami dzieci 5- letnich Misie.
Zapraszamy na spotkanie z rodzicami w dniu 24.04.2017 r. ( poniedziałęk) o godz. 16.00.
III Przedszkolny konkurs recytatorski
Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim "Opowiedz nam Ojczyzno", a Rodziców prosimy o wybór wiersza oraz przygotowanie małych artystów.
1. Konkurs odbędzie się 27 kwietnia 2017 r. w Przedszkolu w Wysokiej w sali Misiów o godz. 13.00.
2. Przeznaczony jest dla dzieci z grupy Średniej "Żabki i Misie oraz Starszaków - grupa Biedronki.
3. Zgłoszenia do udziału proszę kierować do pań wychowawczyń do 24 04. 2017 r. (poniedziałek ) wraz z wybranym tekstem.
4. Każdy z uczestników konkursu przygotowuje jeden wiersz.
5. Prezentowany utwór ma dotyczyć Polski, barw narodowych , piękna ojczyzny lub tradycji i świąt narodowych.
6. Podczas recytacji będą brane pod uwagę: dobór tekstu, znajomość i interpretacja tekstu, ogólny wyraz artystyczny ( strój, pomoce)
7. Dla uczestników przewidziane są dyplomy i nagrody.
Cele konkursu
-
Rozwijanie zdolności recytatorskich.
-
Zachęcanie dzieci do występów na scenie.
-
Motywowanie dzieci do poszerzania znajomości literatury i poezji polskiej.
-
Doskonalenie dźwiękowej formy wypowiedzi.
-
Promowanie wartości patriotycznych, przynależności narodowej.
-
Zajęcia otwarte w grupie Pszczółki.
Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy Pszczółki na zajęcia otwarte, które odbędą się 25. 04. 2017 r. o godz. 9.15. Prosimy o obuwie zastępcze.
ŻYCZENIA
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy by radość Zmartwychwstania Pańskiego przenikała nasze serca, życie, byśmy słowem i czynem odważnie świadczyli, że Bóg Jest Miłością.
Dyrektor i Pracownicy Przedszkola.
Podsumowanie konkursu plastycznego pt. „ Pisanka wielkanocna”.
W dniu 07.04,2017r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Pisanka wielkanocna”, który był przeznaczony dla dzieci w wieku 3-6 lat. W konkursie wzięło udział 50 dzieci. Do konkursu zgłoszono 57 pisanek, ponieważ kilka osób wykonało więcej niż 1 pisanek. Komisja konkursowa nagrodziła 10 pisanek, wyróżniła 12 pisanek.
Lista dzieci, których pisanki zostały nagrodzone:
1. Homa Szymon
2. Cwynar Martyna
3. Głowiak Weronika
4. Zawora Kinga
5. Fryń Anna
6. Fryń Magdalena
7. Magryś Kacper
8. Kula Milena
9. Ogorzały Emilia
10. Surmacz Daria
Lista dzieci, których pisanki zostały wyróżnione:
1. Lęcznar Zuzanna
2. Józefczyk Marcel
3. Nycz Wiktor
4. Panek Krystian
5. Hawro Dominika
6. Nosek Bartosz
7. Ryznar Monika
8. Sobek Michał
9. Janeczek Dominika
10. Czajka Natalia
11. Kubiak Jakub
12. Nowak Milena
Lista pozostałych dzieci, których pisanki brały udział w konkursie:
Tajchman Aleksandra, Bar Patryk, Bar Wiktor, Balawejder Maksymilian, Wrona Julia, Kuźniar Kacper, Szmuc Wiktor, Żurawska Oliwia, Bawłowicz Zuzanna, Grząśko Wiktoria, Łątka Maria, Łątka Felicja, Łątka Lidia, Michna Katarzyna, Rusinek Milena, Jeremiasz Gwizdała, Śzura Dawid, Cielecka Martyna, Dąbrowska Oliwia, Sosnowiec Oliwia, Paszkiewicz Blanka, Paszkiewicz Karol, Kuźniar Hubert, Kurek Monika, Bereś Filip, Michna Patrycja, Komenda Inga, Miara Amelia.
Dzieci, których pisanki zostały nagrodzone otrzymały pamiątkowe dyplomy, gry dydaktyczne lub puzzle, a dzieci, których pisanki zostały wyróżnione również otrzymały dyplomy oraz bajki i bańki mydlane. Za udział w konkursie dzieci otrzymały kolorowanki. Wszystkie dzieci otrzymały słodycze.
Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za bardzo aktywny udział w konkursie.
Gratulujemy ciekawych pomysłów, inwencji twórczej i bardzo dużego zaangażowania.
Palma Wielkanocna
W dniu 05.04.2017r. grupa starszaków „Biedronki” brała udział w zajęciach praktycznych prowadzonych przez p. Renatę Hadław – kierownik GOK-u oraz p.K. Baran . Tematem zajęć było wykonanie Palmy Wielkanocnej. Panie przygotowały dla dzieci gałązki wierzbowe z baziami, cis, bukszpan, suche trawy i kwiaty barwinka oraz zielone gałązki krzewów iglastych i kolorowe wstążki. Dzieci z pomocą pań z Domu Kultury i nauczycieli wykonały palmy wielkanocne wg własnego pomysłu. Z radością wzięły je sobie do domu, aby w Niedzielę Palmową je poświęcić. Panie z GOK –u nagrodziły dzieci za ich trud i wysiłek słodkościami.
Dziękujemy p. R.Hadław i p. K.Baran za przeprowadzenie zajęć.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
W dniu 03.04.2017r. p. bibliotekarka B.Baran odwiedziła przedszkolaków z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Data, jaką wybrano na świętowanie nie jest przypadkowa – to dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, którego baśnie są znane na całym świecie. W pięknym stroju Pani Wiosny p. B.Baran przeczytała bajki we wszystkich grupach wiekowych. Maluszki wysłuchały bajki z serii „ Kicia- Kocia”, a średniaki młodsze bajkę z serii „Samochodzik Franek”. Grupa 5-latków i 6- Latków z zaciekawieniem wysłuchały nowej bajki z serii „Tupcio – Chrupcio” – Nie lubię podróżować. Ponadto w grupie starszaków „ Biedronki” p. bibliotekarka przybliżyła dzieciom postać Hansa Christiana Andersena. Opowiedziała kilka ciekawostek z jego życia oraz zaprezentowała kilka pozycji baśni, których tytuły przeczytały dzieci, np. Calineczka, Ołowiany żołnierzyk, Brzydkie kaczątko, Królowa śniegu, Księżniczka na ziarnku grochu.
Spotkanie z p. bibliotekarką miało na celu promowanie literatury dziecięcej oraz inspirowanie najmłodszych czytelników do sięgania po książki.
Na zakończenie spotkania maluszki zaśpiewały piosenki, a starszaki wręczyły p. bibliotekarce portret Pani Wiosny stemplowany dłońmi dzieci.
Dziękujemy p. B. Baran za ciekawe spotkanie z książką.
Konsultacje z nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci na rozmowy indywidualne z nauczycielami w każdy pierwszy wtorek miesiąca, wg harmonogramu:
grupa I Motylki - 16.00- 16.30
grupa II Pszczółki- 15.30- 16.00
grupa III Żabki - 15.00- 15.30
grupa IV Misie- 15.30-16.00
grupa V Biedronki- 15.30 -16.00Nauczyciele oczekiwać będą na Państwa w salach poszczególnych grup. Dyżur pełni nauczyciel, który w danym miesiącu pracuje na drugą zmianę. Jeśli chcecie Państwo porozmawiać z dwiema nauczycielkami prosimy wcześniej zgłoszenie tego nauczycielom.
XII Gminny Konkurs Recytatorski- " Wierszyki łamiące języki".
W dniu 30.03.2017 r. w Przedszkolu Publicznym w Kraczkowej odbył się XII Gminny Konkurs Recytatorski w którym wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Dzieci wróciły z nagrodami i wyróżnieniami. I miejsce zdobył Karol Paszkiewicz z grupy starszaki Biedronki, II miejsce: Dominika Janeczek i Zuzanna Bawłowicz z grupy średniaki młodsze " Żabki" i wyróżnienie Emilia Nycz z grupy średniaki starsze Misie. Gratulujemy dzieciom za osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.
Cyrk SZOK.
W dniu 22.03.2017r. przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu cyrkowym, w którym mogły zobaczyć akrobatyczne ćwiczenia polegające na utrzymaniu równowagi, żonglera, wesołego Klawna, oraz węża. Na sali panował śmiech, który przeplatał się z okrzykami zachytu.
Wizyta w bibliotece dzieci z grupy Żabki.
W dniu 16 marca 2017 r. w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Wysokiej odbyła się lekcja biblioteczna zorganizowana dla przedszkolaków z grupy „Żabki”. Dzieci z łatwością odgadywały bajkowe zagadki obrazkowe przygotowane przez panią bibliotekarkę. Miały też możliwość zobaczyć takie urządzanie jak rzutnik i przybliżyć sobie dawne domowe sposoby wyświetlania bajek na ścianie poprzez pokaz slajdów. W ten sposób obejrzały: „Złoty bochen”, „Przygody małpek, które uciekły z ZOO” oraz „O misiu Fąfeluszku i pszczole w jego uszku”.
Podsumowanie konkursu plastycznego pt. „ Mój bałwanek
Dnia 14.03.2017r. w Bibliotece Publicznej w Wysokiej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Mój bałwanek” zorganizowanego przez bibliotekarkę - panią B.Baran dla grupy starszaków „Biedronki” z Przedszkola Publicznego w Wysokiej. Spośród 29 prac plastycznych Komisja Konkursowa wyróżniła 6 prac, których wykonawcy zostali nagrodzeni dyplomami i bajkami z serii „Kicia Kocia”. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci bajek – kolorowanek. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze. Kolejną niespodzianką dla dzieci było oglądanie bajek wyświetlanych z wykorzystaniem projektora. Bajki „ Złoty bochen”, „Przygody małpek, które uciekły z zoo” oraz „ O misiu Fąfeluszku i pszczole w jego brzuszku” rozbawiły grupę przedszkolaków oraz przypomniały im projektor - mniej znane urządzenie do wyświetlania bajek niż telewizor czy komputer.
Przedszkolaki podziękowały p. B.Baran za zorganizowanie konkursu plastycznego oraz seansu bajkowego wręczając jej wiosenny koszyczek z krokusami.
Rekrutacja do przedszkola
14.03.2017 r. - 20.03.2017 r. wydawanie druków i przyjmowanie wypełnionych Deklaracji kontynuowania wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2016/2017- w godz. pracy przedszkola
21.03.2017 r.- 28.03. 2017 r. wydawanie druków i przyjmowanie wypełnionych wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola- w godz. pracy przedszkola
21.03.2017r.- 31.03.2017r. weryfikacja wniosków i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych
31.03.2017 r.- 4.04.2017 r. podanie do publicznej wiadowmości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola oraz informacji o liczbie wolnych miejsc
5.04. 2017 r.- 12.04.2076 r. potwierdzenie przez rodzica kandydata o woli przyjęcia poprzez zawarcie umowy cywilnoprawnej z przedszkolem
12.04.2017- 14.04.2017 r. podanie do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola oraz informacji o liczbie wolnych miejsc
POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE
18.04.2017 r.- 27.04.2017r. weryfikacja wniosków i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych
27.04.2017 r. - 28.04.2017 r. podanie do publicznej wiadowmości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola oraz informacji o liczbie wolnych miejsc
2.05.2076 r.- 11.05.2017 r. potwierdzenie przez rodzica kandydata o woli przyjęcia poprzez zawarcie umowy cywilnoprawnej z przedszkolem
12.05.2017 r. podanie do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola oraz informacji o liczbie wolnych miejsc
Konkurs plastyczny " Pisanka Wielkanocna".
Zapraszamy dzieci i rodziców do udziału
w konkursie plastycznym
„ PISANKA WIELKANOCNA”
Celem konkursu jest:
- kształtowanie inwencji twórczej, wyobraźni oraz sprawności manualnej;
- wzbogacanie warsztatu plastycznego;
- kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych;
- promocja działań artystycznych bazujących na tradycji i sztuce ludowej.
Prace należy składać do 03 kwietnia u wychowawców grup, termin rozstrzygnięcia konkursu 07 kwietnia 2017r.
Warunki uczestnictwa:
- konkurs adresowany jest do dzieci 3- 6 lat i ich rodziców;
- PISANKA WIELKANOCNA ma być wykonana jako forma przestrzenna;
- wybrane prace zostaną podarowane instytucjom współpracującym z przedszkolem wraz z życzeniami świątecznymi;
- do każdej pisanki należy dołączyć informację: imię i nazwisko oraz wiek dziecka;
- wykonane prace należy składać w wychowawców grup;
- prace oceni komisja powołana przez organizatorów konkursu;
- wyniki zostaną umieszczone na tablicy ogłoszeń w „Kąciku dla rodzica”;
Kryteria oceny:
- zgodność z tematyką;
- walory artystyczne;
- estetyka wykonania pracy;
DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW PRZEWIDZIANE SĄ NAGRODY!
Spotkanie z Michałem Wroną – uczniem Szkoły Podstawowej w Wysokiej
Dnia 07.03.2017r. w grupie starszaków „Biedronki”, średniaków „ Misie” oraz młodszych średniaków „Żabki” odbyło się spotkanie z Michałem Wroną - uczniem klasy III Szkoły Podstawowej w Wysokiej. Michał jest również uczniem Szkoły Muzycznej, w której uczy się gry na akordeonie. Na spotkaniu z przedszkolakami pokazał sposób gry na akordeonie, zagrał kilka ćwiczeń rytmicznych, gamę oraz utwory o charakterze ludowym i religijnym. Dziękujemy Michałowi za spotkanie i ciekawą lekcję muzyczną.
Dzień Kota.
W dniu 17.02.2017r. dzieci z grupy I MOTYLKI i II PSZCZÓŁKI obchodziły „Dzień kota”. W tym dniu przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski oraz dorysowując sobie wąsy. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie pracy plastycznej, recytowanie wierszy i śpiewanie " kocich piosenek". Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Mimo, iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, dziś są coraz bliższe ludziom.
Podsumowanie programu antynikotynowego " Czyste powietrze wokół nas" realizacja w grupie Misie i Biedronki..
W okresie od 31.01. do 14.02. 2017 r. w grupie dzieci Misie i Biedronki został zrealizowany program antynikotynoay " Czyste powietrze wokół nas". Celem programu było: poznanie źródeł dymu w środowisku, klasyfikowanie dymów na dymy: konieczne i zbędne, uświadomienie dzieciom szkodliwości dymu papierosowego i skutków palenia papierosów oraz ukazanie wpływu dymu na środowisko. Ponadto efektem cyklu zajęć było wykonanie książeczki, w której zostały utrwalone najważniejsze cele programu.
Teatrzyk pt. " A po co?"
W dniu 7.02.2017 r. odwiedził nas Teatr Zielony Melonik z przedstawieniem pt. „A po co?”. Dzieci poznały rodzinę małego bocianka Kuby. Ta piękna i kolorowa opowieść ukazała, dlaczego warto słuchać rad starszych i jak ważna jest samodzielność już od najmłodszych lat.
Zajęcia otwarte w grupie Misie.
Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy Misie na zajęcia otwarte pt.: " Zabawy z muzyką", które odbędą się 7.02.2017 r. o godz. 10.10.
Archiwum Aktualności