W ramach nowych obostrzeń od 29 marca do 9 kwietnia przedszkole zapewnia opiekę dzieciom pracowników medycznych i służb mundurowych. Dla pozostałych dzieci będzie prowadzone zdalne nauczanie.
Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną
18 marca dzieci z grupy Motylki wzięły udział w konkursach na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną” organizowanych przez Ośrodek Kultury w Wysokiej oraz Przedszkole Publiczne w Soninie. Po zgromadzeniu potrzebnych materiałów przystąpiliśmy do pracy. Entuzjazm z którym wykonywaliśmy palmy był ogromny. Dzieci bardzo angażowały się we wspólną pracę, doradzały które zioła będą potrzebne. To był bardzo pracowity dzień. Dzięki wspólnej pracy powstały dwie piękne palmy, które dostarczyliśmy organizatorom konkursów. Wspólna praca była dla nas nie tylko przyjemnością, ale również nauką, ponieważ dzieci dowiedziały się, jakie zioła i kwiaty potrzebne są do wykonania palmy wielkanocnej.
Wiosenna hodowla w grupie Motylki
17 marca przedszkolaki z grupy Motylki założyły własną hodowlę. Wspólnie wysialiśmy rzeżuchę, owiec oraz posadziliśmy cebulę i fasolę. Dzieci dowiedziały się czego potrzebują rośliny do wzrostu oraz poznały swoje obowiązki względem roślin, które będą hodować. Postanowiliśmy też prowadzić codzienne obserwacje przyrodnicze w naszym kąciku przyrody.
Podsumowanie akcji charytatywnej "Polskie Smyki dla Afryki"
„W dobroci kryją się wszystkie odmiany mądrości”
Ernesto Sobato
W okresie 15.02.2021 do 15.03.2021 r. w Przedszkolu Publicznym przy ZSP w Wysokiej z inicjatywy Pani Anity Kądziołki i Grażyny Bytnar prowadzono akcję charytatywną „Polskie Smyki dla Afryki”. Odzew ze strony Rodziców, dzieci i pracowników przedszkola przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Wspólnymi siłami zebrano bardzo dużo materiałów sanitarno-higienicznych oraz odżywek dla misji w Afryce Południowej. Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują.
Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy.
Zielony kącik przyrody w grupie Żabki
Dzieci z grupy "Żabki", czekając na nadejście wiosny, przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia w sali "zielonego kącika przyrody": ziemię, nasiona i wodę. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, co jest potrzebne roślinom do wzrostu i miały możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami nasion. Następnie samodzielnie zasiały nasiona: rzeżuchy i pszenicy. W ziemię zasadziły cebulę czewoną, szalotkę, czosnek i mieczyki oraz założyły hodowlę fasoli w słoiku z wodą.
Empatia - grupa Biedronki
Przez ostatni tydzień grupa Biedronki realizowała Moduł 4 Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja – EMPATIA. Był to dla nas bardzo intensywny czas, w trakcie którego zgłębialiśmy problematykę empatii.
15 marca podsumowaliśmy sobie nasze poprzednie moduły – Kreatywność, Wyobraźnię i Moc Słów. Uzupełniliśmy książeczki z emocjonometrami i rysowaliśmy to, co najbardziej utkwiło nam w pamięci.
Kolejny dzień był wprowadzeniem w tematykę empatii. Na tablicy multimedialnej obejrzeliśmy prezentację wykonaną w genially. Zaznaczaliśmy na niej nasze nastroje, rozważaliśmy czym jest empatia, określaliśmy uczucia dzieci na zdjęciach, wczuwając się w ich emocje. Rozpoznawaliśmy je po dźwiękach. Zastanawialiśmy się, dlaczego warto mówić o swoich uczuciach. Dzieci z dużym zaangażowaniem włączyły się w dialog z panem Michałem Borkowskim (bycojcem.pl), który zaprezentował nam dwa łyżeczkowe teatrzyki: „Smutek zamienić w radość” i „Dlaczego warto mówić o uczuciach”. Odkrywaliśmy też gdzie kryje się empatia.
17 marca nasze zajęcia rozpoczęliśmy od zaznaczania uczuć na emocjonometrach. Wysłuchaliśmy opowiadania „Pluszowy Tygrys”. Podzieleni na 3 grupy rysowaliśmy stworki Emocjacze, które pokazały dzieciom, że pomimo tego, iż rysowaliśmy prace według tej samej instrukcji - to każda z nich jest inna. Tak samo jest z naszymi emocjami - różne sytuacje, które nas spotykają mogą w inny sposób być odbierany przez nas. Kiedy innym ludziom okazujemy empatię, oznacza to, że na chwilę stawiamy się w ich sytuacji, czyli zastanawiamy się, jak oni widzą świat. Pograliśmy w emocjonalne memory. Na koniec zajęć pobawiliśmy się w budowanie relacji wykonując ćwiczenia wg Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
W kolejnym dniu obejrzeliśmy fragment bajki „W głowie się nie mieści” i pobawiliśmy się aplikacją Quiver.
Podsumowując cały tydzień intensywnego przeżywania Modułu 4 świętowaliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki.
Iza Trusiuk
Dzień Kolorowej Skarpetki - grupa Biedronki
Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.
Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.
W naszym Przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki 19.03.2021 w grupie Biedronki w ramach Modułu IV Empatia Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”. Dzieci przyszły dziś wystrojone w kolorowe skarpetki, rozmawialiśmy czym jest Zespół Downa, obejrzeliśmy prezentację i film. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali historii dzieci z którymi w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zamościu pracowała pani Iza. Za zakończenie dnia wykonaliśmy skarpetkowe stworki, które już zawsze będą nam przypominały o tym wyjątkowym święcie i niezwykłych osobach z Zespołem Downa.
W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par.
Podsumowanie wystawy fotograficznej "Dokarmiamy ptaki"
Dziękujemy za włączenie się do wystawy fotograficznej „Dokarmiamy ptaki” organizowanej na terenie przedszkola w grupie dzieci 4, 5-letnich: „Żabki” i „Misie”, szczególnie rodzicom Igi Cz., Julii J. i Aleksandry J.. Celem wystawy było zwrócenie uwagi na wspieranie zwierząt w okresie zimowym poprzez uwrażliwienie dzieci na los ptaków zimujących w Polsce oraz uświadomienie konieczności ich systematycznego dokarmiania.
Wiosenny kącik w grupie Misie
Przedszkolaki z grupy “Misie” wspólnie ze swoimi nauczycielkami na zajęciach zorganizowanych posadziły pierwsze wiosenne kwiaty. Poznały różne cebule (jadalne i niejadalne), posadziły owies, a także fasolę i marchew w specjalnych woreczkach, aby móc obserwować jak rośliny się ukorzeniają i jak będą rosnąć. Dzieci każdego dnia będą dbać o hodowlę, pamiętając o podlewaniu roślin, a także obserwując ich wzrost. Radości było wiele, dzieci bardzo chętnie włączały się do pracy. Posadzone nasiona w pojemnikach i kwiaty umieściliśmy na parapecie okna, tworząc wiosenny kącik przyrody. Podczas tych zajęć dzieci rozwijały wiedzę na temat przyrody i roślin a także będą miały możliwość obserwacji zachodzących zmian od ziarenka do rośliny.
Zapisy do przedszkola.
Od dnia 01.02.2021 r. rozpoczynamy rekrutacje do przedszkola.
Rodzice dzieci uczeszczających do przedszkola otrzymają do wypełnienia Deklaracje kontynuowania wychowania przedszkolnego. Przyjmowanie wypełnionych deklaracji od 01.02.2021 r do 14.02.2021r
Od dnia 15.02.2021 r. rozpoczynamy zapisy do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Potrwają one do 15.03.2021 r.
Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola można odebrać w przedszkolu bądź pobrać wzór.
Zarządzenie Wójta Gminy Łańcut w sprawie postępowania rekrutacyjnego do przedszkola na rok szkolny 2021/2022.
Proszę o zapoznanie się z zarządzeniem Wójta Gminy Łańcut Zarzadzenie_Wojta_Gminy_Lancut_2021_r.pdf
Projekt "Mleko" - grupa Motylki
W bieżącym tygodniu dzieci z grupy „ Motylki” realizowały projekt: ”Mleko”, zapoznały się ze zwierzętami, które dają mleko oraz z produktami, które się z niego wytwarza.Dzieci odwiedziły Izbę Pamięci, gdzie miały możliwość pooglądania starych urządzeń do wyrobu masła, śmietany i sera. Zwieńczeniem zajęć była produkcja masła w słoiku i jego degustacja. To był bardzo ciekawy i pracowity tydzień.
Moc słów - grupa Biedronki
04.03.2021 w grupie Biedronki spotkaliśmy się na 3 Module Międzynarodowego Projektu edukacyjnego „Emocja” – MOC SŁÓW.Od początku tygodnia na naszych schodach do sali pojawiały się tajemnicze napisy, które dzieci samodzielnie czytały. Zawierały one dużo pozytywnych słów takich jak: „masz piękny uśmiech”, „dobrze mi z Tobą”, „najlepsza koleżanka”, „SUPER chłopak”, „dobrze, że tu jesteś”, „jesteś wyjątkowy”... Za każdym razem wzbudzały one wielką radość, ale też i ogromną ciekawość.
W czwartek odkryliśmy przyczynę ich pojawienia się – była to MOC SŁÓW. Dzieci dowiedziały się dlaczego słowa mają wielką moc, wysłuchały „Bajki o ciepłym i puchatym” autorstwa pani Zofii Żuczkowskiej, poznały jak wielką moc mają słowa puchate, pełne miłości i radości, ale też i kolczaste, które zawsze ranią drugą osobę. Razem odkrywaliśmy ukryte sylaby w chmurkach, które utworzyły hasło „magia słów”, mówiliśmy sobie miłe rzeczy. Na zakończenie modułu każdy wykonał „medal wdzięczności” dla kolegi lub koleżanki.
Nasze 3 spotkanie z projektem „Emocja” było bardzo emocjonujące dla Biedronek. Padło między nami wiele ciepłych i puchatych słów.
Iza Trusiuk
GRATULACJE - Konkurs "Sala na medal"
Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że lutową edycję konkursu "Sala na medal" wygrała grupa MISIE. Dzieci z rąk pani wicedyrektor Elżbiety Grad odebrały nagrodę - grę "ATHLETIX", która na pewno rozpali w nich dalszego ducha rywalizacji, w kolejnych miesiącach trwania konkursu.Pozostałe grupy również zostały docenione za starania - słodkim upominkiem.
Serdecznie gratulujemy.
Dzień Dinozaura - grupa Żabki
W dniu 26.02.2021r. dzieci z grupy "Żabek" obchodziły Dzień Dinozaura. Podczas zajęć poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały i dlaczego wymarły. Następnie były wspólne zabawy przy piosenkach o dinozaurach. Dzieci dobierały obrazki różnych dinozaurów w pary wykorzystując grę Memory. Wykonały na plecach kolegi masażyk pt. „Dinozaur”. Chodziły po śladach dinozaura. Miały możliwość obejrzenia kolorowych obrazków dinozaurów przez okulary trójwymiarowe. Na utrwalanie zdobytej wiedzy o dinozaurach dzieci uczestniczyły w quizie „Prawda czy plotka”.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie